Кина Dual вретеното Серво управувач за дупчење прислушување машина (Заб ракав прислушување) фабрика и производители | Аква-Tech

Двојна вретено Серво управувач за дупчење прислушување машина (Заб ракав прислушување)

Краток опис:

Саладин програма за контрола на контрола; Екран на допир интерфејс пријателски дијалог, интуитивен програмирање лесен за ракување. Просечниот човек може да дознаете


 • Гаранција за квалитет: 1-2 години.
 • По продажбата на услугата: Онлајн поддршка, видео техничка поддршка, бесплатни резервни делови, инсталација поле, пуштање во работа и обука, одржување поле и поправка услуга, инженери на располагање на услугата машини во странство.
 • ОЕМ и ODM: заврши ОЕМ и ODM способност и решение.
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Саладин програма за контрола на контрола; Екран на допир интерфејс пријателски дијалог, интуитивен програмирање лесен за ракување. Просечниот човек може да дознаете
  2. Дупчење вретено од хранење 1.2KW серво мотор, вретено прислушување од страна на хранење завртка водич, опремени со 4kW инверторот, вретено може stepless брзина регулирање

  Машина главните технички параметри:

  NO.

  Име на предметот

  големина

  Напомена

  1

  X оската максимална мозочен удар (пневматски)

  160mm

  2

  Y оската максималниот удар (упатство)

  120mm

  3

  Максималниот удар на дупчење вретено

  110mm

  4

  Максималниот удар на прислушување вретено

  80mm

  5

  растојание на осовината

  150mm

  6

  Растојание меѓу вретеното крајот лицето и worktable

  160 / 480mm

  7

  Максимален дијаметар на дупчење

  Ф32

  8

   Максимален дијаметар на прислушување

  Ф32

  9

  Z2, брзина Z1 вратило

  0-1400r / min

  10

  Вретено мотор

  3KW / 4P

  2 групи

  11

  големината машина: LxWxH

  1200 × 610 × 1500mm

  12

  тежина на машината

  750kg


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас