Кина Три Вертикална вретено дупчење прислушување машина фабрика и производители | Аква-Tech

Три вертикална вретено дупчење прислушување машина

Краток опис:

Дупчење вретено од хранење 1.2kW серво мотор, прислушување вретено со водич завртка завртка храна или избрани од страна на клиентите, опремени со 4kW инверторот, вретено може да се направи регулирање stepless брзина


 • Гаранција за квалитет: 1-2 години.
 • По продажбата на услугата: Онлајн поддршка, видео техничка поддршка, бесплатни резервни делови, инсталација поле, пуштање во работа и обука, одржување поле и поправка услуга, инженери на располагање на услугата машини во странство.
 • ОЕМ и ODM: заврши ОЕМ и ODM способност и решение.
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Three вретено соединение машина, вретено добиточна храна од страна на завртка прачка, една главна серво мотор возење триаксијален за обработка на

  2.Drilling вретено од хранење 1.2kW серво мотор, прислушување вретено со водич завртка завртка храна или избрани од страна на клиентите, опремени со 4kW инверторот, вретено може да се направи регулирање stepless брзина

  Машина главните технички параметри:

  NO.

  Име на предметот

  големина

  Напомена

  1

  X оската максимална мозочен удар (завртка прачка)

  500mm

   

  2

  Y оската максимална мозочен удар (завртка прачка или рачно)

  170mm

   

  3

  Вретеното дијаметар ракав,

  Ф105

   

  4

  вретено светлинка

  MT4

   

  5

  Максималниот удар на дупчење вретено

  110mm

   

  6

  Максималниот удар на прислушување вретено

  100mm

   

  7

  растојание на осовината

  120mm

   

  8

   Растојание меѓу вретеното крајот лицето и worktable

  160 / 480mm

   

  9

  Максимален дијаметар на дупчење

  Ф50

   

  10

   Максимален дијаметар на прислушување

  Ф50

   

  11

  Z2, Z1 брзина вратило (прислушување)

  0-3000r / min

   

  12

  Вретено мотор

  3.7kW серво или 3KW / 4P

   

  13

  големината машина: LxWxH

  1200 × 940 × 1500mm

   

  14

  тежина на машината

  1350KG

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас